Pas Karate Wiara CREDO i Dojo Kun Słowniczek Japoński Historia Sztuk Walki Kobiety i samoobrona Legendy budo Wschodnie Mądrości SENSEI, SEMPAI SHIHAN

XXIII ANDRZEJKI ,,ANDY’’ 2013XXIII MISTRZOSTWA ,,ANDY’’ w sztukach i sportach walki. - Siemiatycze 22-24.XI.2013

Około 40 karateka i kickboxerów zrzeszonych w PASWiF ANDY brało udział w tegorocznych XXIII już ANDRZEJKACH ANDY. Sportowcy spali, jedli i ćwiczyli w siedzibie ANDY w Siemiatyczach. Przyjechali z różnych stron tj. z Narwi, Bileska Podlaskiego, Białegostoku, Warszawy, Legionowa, Grzybowa, Łosic, Mielnika, Kajanki, Nurca Stacji, Drohiczyna i Siemiatycz. Do głównego punktu programu tegorocznych Andrzejek należały m.in. trening sztuk i sportów walki, egzaminy na pasy w karate wszechstylowym oraz karate kyokushin i kick boxingu oraz Mistrzostwa ANDY w karate, jiu jitsu i kick boxingu.

 

Tegoroczne Andrzejki uświetniło dwóch Mistrzów Świata! Pierwszy z nich to Mistrz Świata w karate kyokushin sensei Piort Sawicki 2 dan z Białegostoku, pierwszy Polak, który pokonał japończyków na MŚ w Japonii! Drugi to Mistrz Świata w Kick Boxingu sensei Paweł Łoś 1 dan z Warszawy, Mistrz Świata z Portugalii.

Obaj mistrzowie prowadzili zajęcia oraz byli egzaminatorami na pasy - stopnie wtajemniczenia. W programie znalazły się również dwa spotkania integracyjne. Pierwsze to spotkanie z księżmi katolickimi i prawosławnymi oraz siostrą zakonną , któremu przyswiecało hasło ,,Sztuki walki i wiara w Boga’’. Drugie to wizyta policji - oddziału prewencji w Siemiatyczach , której celem było zapoznanie się z pracą w policji orza szeroko rozumowane bezpieczeństwo. Oba te spotkania dostarczyły nam wiele wrażeń. Ciekawy program , mili ludzie i wspaniała atmosfera nie pozwoliły nam rozstać się. Ale... Do zobaczenia.